31 Mart Seçimleri İptal Edilmişti Bugün Yine Sandık Başındalar

tarafından 31 Mart’taki Seçimlerin İptaline Karar Verilmişti

31 Yerel Seçimleri ’nin Honaz, Artvin’in Yusufeli ve ’nin Keskin ilçeleriyle Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesinde iptal edilmişti. O ilçeler ve belde’de bugün tekrarlanıyor.

2 Haziran Seçimleri

Tekrar Sandık Başındalar…

’nun () seçimlerin yenilenmesine karar verdiği 7 bölgesinden ’nin Honaz, Artvin’in Yusufeli ve ’nin Keskin ilçeleriyle Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesindeki yenileme seçimlerinde verme işlemi başladı.

Verme İşlemi Başladı

YSK’nin 31 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimlerini iptal ederek yenileme seçimlerinin 2 Haziran’da yapılmasına karar verdiği ilçelerden sandıkları hariç Honaz’da 21 bin 810 seçmen 76 sandıkta, Yusufeli’de 5 bin 219 seçmen 20 sandıkta, Keskin’de 6 bin 396 seçmen 24 sandıkta, Besni’ye bağlı Kesmetepe beldesinde ise bin 205 seçmen 7 sandıkta oy kullanacak.

Oy verme işlemi Yusufeli’de saat 16.00’da diğer yerlerde ise saat 17.00’de son bulacak.

Yüksek Kurulunun 27 Mart’ta aldığı Mahalli İdareler Ara Seçimleri’nin 2 Haziran’da yapılması kararı gereği yeni kurulan köylerle mahalle iken köy statüsüne dönüşen yerleşim birimlerinde ve herhangi bir nedenle organları boşalan köy ve mahallelerde veya 31 Mart 2019 tarihinde seçimi yapılamamış beldeler ile köy ve mahallelerde de sandık kuruldu.

2 Haziran Seçimleri

YSK tarafından Başkanlığı seçiminin iptal edildiği İstanbul’da 23 Haziran’da, ’ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde 21 Temmuz’da, Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde ise 4 Ağustos’ta yeniden seçim yapılacak.

AA

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.