23 Haziran Seçim Anketi Açıklandı

23 Haziran Seçimlerine Sayılı Günler Kala En Son Seçim Anketleri Açıklandı

İstanbul 23 Haziran’da yeniden sandığa gidilecek. Anket şirketleri ise kimin kazanacağına dair yeniden nabzını yoklamaya devam ediyor.

23 Haziran İstanbul Seçimleri En Son Seçim Anketleri

Ekrem İmamoğlu’un Mazbatası Geri Alınmıştı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) iptal kararı sonrası Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası geri alındı ve gözler 23 haziranda yapılacak İstanbul seçimlerine çevrildi.

4 Farklı Anket Şirketi Açıkladı

İstanbul seçimleri için şu ana 4 anket firması yaptıkları araştırmaları yayımladı ya da bu araştırma sonuçları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Optimar Araştırma Şirketine Göre Ekrem İmamoğlu 4 Puan Önde

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma şirketi, 23 Haziran’da yapılacak seçimlerle ilgili yaptığı son ankette CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun yüzde 52 ile Binali Yıldırım’ın dört puan önünde olduğunu ortaya koydu. Şirketin kurulu başkanı Hilmi Daşdemir, Yüksek ’nun (YSK) gerekçeli kararının açıklanmasından sonra yeni araştırmanın da önümüzdeki günlerde sonuçlanacağını belirtti.

Danışmanlık Şirketine Göre Yine Ekrem İmamoğlu 2 Puan Farkla Önde

Danışmanlık Araştırma Şirketi’nin 11 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği ankete göre 23 Haziran’da CHP adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın 2 puan önünde yer alıyor. 15 ve 20 Mayıs arasında anketin sonuçlarına göre, kararsızlar dağıtıldıktan sonra İmamoğlu yüzde 50,3, Binali Yıldırım yüzde 48,2 ve Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar yüzde 0,75 oy alacağı öngörülüyor.

YSK’ın Kararı Doğru Bulunmuyor

MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi İBB Başkanlığı seçimlerinin yanı sıra, ankete katılanlara YSK’nın İstanbul , adaylar hakkında neler düşündükleri ve yarın seçim olsa hangi oy verirdiniz gibi sorular yöneltti. Cevap verenlerin yüzde 47’si YSK’nın doğru bulmazken, 43’de kararın doğu olduğunu ifade etti. Ayrıca ankete katılanların yüzde 79’u 31 Mart’ta destekledikleri adayı desteklemeye devam edeceğini belirtirken, yüzde 13’ü 23 Haziran’da farklı bir aday seçebileceklerini açıkladı.

Anketlerde Sorulan Sorulara Verilen Yanıtlar ve Yüzdeleri İse Şöyle;

göre 31 Mart’ta İBB Başkanlığı seçimlerinde yapıldı mı? 
Hayır: 49% 
Evet: 43%x 
Kararsız: 8% 

AKP adayı Binalı Yıldırım’ın imajı hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Çok olumlu : 12% 
Olumlu: 38% 
Olumsuz: 25% 
Çok olumsuz: 10%

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.