2022 Dünya Kupasında Seks Yasağı!

İngiliz gazetesi Daily Star’a göre FIFA yetkilileri, şeriatla yönetilen Katar’da tek gecelik ilişkilerin 7 yıl hapis cezasına yol açabileceğini vurguladı. Katar’da düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası’na gidecek seyircilerin, evlilik dışı cinsel ilişkide bulunurken yakalanması durumunda ağır cezalar alabileceği belirtildi.

2022 Dünya Kupası, Katar
2022 Dünya Kupası, Katar

Katar’daki 2022 Dünya Kupası yaklaşırken, ev sahibi ülke spor etkinliği de dahil olmak üzere evli olmayan kişiler arasındaki cinsel ilişkiyi yasakladı. Karar hem Katarlıları hem de Dünya Kupası’nı izlemeye gelecek yabancıları ilgilendiriyor. İngiliz gazetesi Daily Star’a göre FIFA yetkilileri, şeriatla yönetilen Katar’da tek gecelik ilişkilerin 7 yıl hapis cezasına yol açabileceğini vurgulayarak “hiçbir istisna yapılmayacak” uyarısında bulundu. Dünya Kupası’na 32 ülke katılacak ve Katar’a Dünya Kupası için binlerce yabancı seyircinin gelmesi bekleniyor. Turnuvaya katılan futbolcu ve teknik direktörlerle turnuvayı izlemeye gelen yabancı seyirciler de Katar yasalarına uymak zorunda kalacaklar. 

Ağır Cezalar Alınabilir!

Katar, evlilik dışı cinsel ilişkiyi, evlilik dışı hamileliği ve zinayı hapisle cezalandırılabilecek suçlar olarak sınıflandıran İslami hukuk geleneğine dayandığından, evli olmayan cinsel ilişkiyi suç sayıyor.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et