16 Yaşındaki Kıza İntikam Tecavüzü !

Pakistan’da ağabeyi 12 yaşındaki kuzenine tecavüz eden kız, aşiret konseyi tarafından aynı cezaya çarptırıldı. Yerel medya, kıza ailesi ve konsey önünde tecavüz edildiğini bildiriyor. Rezalet, kızın ailesinin polise şikayete gitmesiyle ortaya çıktı.

Pakistan'lı Kıza İntikam Tecavüzü
Pakistan’lı Kıza İntikam Tecavüzü

Pakistan’da 16 yaşındaki bir genç kıza intikam tecavüzü emri veren yaklaşık 20 kişi gözaltına alındı. Akıllara durgunluk veren olayın gerçekleştiği yer, ülkenin ortasındaki Multan kenti. Bir aşiret konseyi, ağabeyi 12 yaşındaki kuzenine tecavüz eden kızın aynı cezaya çarptırılmasına karar verdi.

Yerel Dawn gazetesi, genç kıza ailesi ve konsey önünde tecavüz edildiğini bildiriyor. Rezalet, kızın annesinin polise şikayete gitmesiyle ortaya çıktı. , iğrenç emri veren yaklaşık 20 kişiyi gözaltına aldı. kontrolünde her iki kıza da tecavüz edildiği belirlendi. Akraba olan kızların ailelerinin söz konusu emri vermiş olabileceği de bir başka iddia.

Pakistan’da genelde yaşlı aşiret üyelerinden oluşan ancak faaliyetleri yasadışı olan bu konseylerin çeşitli sorunları çözdükleri biliniyor. Söz konusu konseylerden bazıları geçmişte, namus cinayeti ve intikam tecavüzünü de içeren çok sayıda tartışmalı karar almıştı. Pakistan’da 2002 yılında da bir aşiret konseyi, 28 yaşındaki Muhtaran Mai adlı kadına topluca tecavüz edilmesi emri vermişti.

Kaynak : Birgün

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja