15 Temmuz Uyanış ve Reis Filminin Yönetmeni Ali Avcı FETÖ Üyeliğinden Tutuklandı !

15 Temmuz Uyanış ve Reis Filmlerinin Yönetmeni Ali Avcı FETÖ’den Gözaltına Alındı !

Yapımcı- Yönetmen Ali Avcı

Fragmanı ile tepki çeken ‘Uyanış’ filminin yönetmeni Ali Avcı gözaltına alındı. Avcı’nın evindeki aramada, hakkında FETÖ soruşturması kapsamında yakalama kararı bulunan Fetullah Karabiber isimli kişi de yakalanarak gözaltına alındı.

Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip ’ın hayatını konu alan ‘Reis’ filminin yapımcısı, 15 Temmuz gecesini anlatan ‘Uyanış’ filminin ise yönetmeni olan Ali Avcı, FETÖ üyeliğinden gözaltına alındı. Avcı, 15 Temmuz’a anlatan ‘Uyanış’ filmi ile ilgili skandal bir fragman yayınlamış ve tepkilere neden olmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada hakkında gözaltı kararı çıkarılan Ali Avcı, Bağcılar’daki evinde gözaltına alındı. tarafından evde yapılan arama sırasında kaçan bir kişi ise kovalamaca sonucu yakalandı. Yakalanan kişinin kendini Hasan Aslan olarak tanıttığı ancak yapılan kimlik kontrolünde bu kişinin FETÖ’nün Yıldız Teknik Üniversitesi soruşturmasında firari olan ve hakkında yakalama kararı bulunan Fetullah Karabiber olduğu tespit edildi. Karabiber’in ‘Bylock’ kullanıcısı olduğu belirtildi. Gözaltına alınan 2 kişi emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Evinde Bir Başka Örgüt Üyesi İle Beraber Yakalandı ! 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada hakkında gözaltı kararı çıkarılan Ali Avcı, Bağcılar’daki evinde gözaltına alındı. tarafından evde yapılan arama sırasında kaçan bir kişi ise kovalamaca sonucu yakalandı. Yakalanan kişinin kendini Hasan Aslan olarak tanıttığı ancak yapılan kimlik kontrolünde bu kişinin FETÖ’nün Yıldız Teknik Üniversitesi soruşturmasında firari olan ve hakkında yakalama kararı bulunan Fetullah Karabiber olduğu tespit edildi. Karabiber’in ‘Bylock’ kullanıcısı olduğu belirtildi. Gözaltına alınan 2 kişi emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Burhan Kuzu Filmi Çok Beğendiğini Söylemişti…

Burhan Kuzu – Fetö

Reis filminin Şubat ayında yapılan galasına katılan ’li Burhan Kuzu filme övgüler yağdırmıştı.  İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, “Bu tür filmler genel anlamda kalıcı belge olarak sonraki nesillere aktarılması için önemlidir. Aksi halde gençli tabi unutabiliyor. Kitaplara yazsanız da filmdeki etkinliği her zaman bulamıyorsunuz. Emeği geçen bütün oyuncuları ve ekibi tebrik ediyorum” demişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja