15 Temmuz Köprüsünde Askerin Boğazını Kesen Adam Konuştu ve Ailesini Tehdit Etti!

15 Temmuz Köprüsünde Murat Tekin İsimili Askerin Boğazını Kesen Adam Konuştu Sonrasında Askerin Ailesini Tehdit Etti!

5 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan FETÖ darbe girişiminde sabaha karşı adı köprüde, linç edilen askeri öğrencisi Murat Tekin isimli Hava Harp Okulu öğrencisinin ablası Yusuf Tosun isimli şahsın kendisine mesaj atarak kardeşini öldürdüğünü ‘itiraf ettiği’ mesajı paylaştı. 

Köprüde boğazı kesilen asker

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü sonrası darbe gecesi ve sonrasında yaşananlar yeniden gündeme oturdu. İsmi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü’nde darbe gecesi orada bulunan ve sabaha karşı katledilen Hava Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin’in ablası, Yusuf Tosun isimli şahsın kendisine mesaj atarak kardeşini öldürdüğünü ‘itiraf ettiği’ mesajı paylaştı. Paylaşım hızla yayılıp büyük tepki görünce Yusuf  Tosun adlı şahıs, “kinaye” yaptığını belirterek ilk açıklamasını yalanladı.

murat tekin köprüde boğazı kesilen asker

Tosun’un mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

Paylaşımın büyük yaratması ve hızlıca sosyal medyada yayılmasının ardından bir açıklamada daha bulunan Tosun, bu kez sözlerini yalanlamayı tercih etti. Tosun, “Ben kimsenin kafasını kesmedim. İki kurşun isabeti ile yaralı olduğum için bunu istesem de yapamazdım, ki zaten ömrüm olarak anılacak neyim varsa savaş karşıtı bir duruşta ter dökerek geçirdim” diyerek kinaye yaptığını ileri sürdü.

Murat Tekinin Katili

15 TEMMUZDA ASKERLERİ LİNÇ EDENLER KENDİLERİNİ AÇIKLADI

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında köprü üzerinde  askerlerin boğazının kesildiğini görenler hesaplarından kendilerini açıkladı

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.